יום שני, 14 במרץ 2011

ויטמין D וסכרת

בס"ד
שלום,
מסתבר שלמרות השמש המבורכת בישראל, יש לחלק גדול מהאוכלוסיה מחסור בויטמין D.
ויטמין D נוצר בגוף כאשר קרינה סגולה מהשמש פוגעת בעור, הכולסטרול שבדם הופך בתהליך ביוכימי, לויטמין D, זו אחת הסיבות לעליה ברמת הכולסטרול אצל אנשים הסובלים מחוסר של ויטמין D.
הסיבה לחוסר ויטמין D היא פשוטה, אנחנו במשך הזמן שהשמש זורחת, מבלים תחת גג עם נורות פלורסנט במשרדים ובמקומות העבודה הסגורים, או בבית. וגם כשיוצאים, ולובשים ארוך, השמש לא רואה את העור שלנו, ולכן הגוף לא מייצר ויטמין D שכל כך חיוני לנו.
ויטמין D הוא חומר נוגד חימצון (אנטי-אוקסידנט), ובתור שכזה יש לו השתתפות מכובדת בתהליכים ביוכימיים בגוף, למשל שיחזור של ויטמין E. זו אחת הסיבות שמי שסובל מחוסר של ויטמין D יכול לסבול בקלות גם מחוסר של ויטמין E.
מחסור של שני הויטמינים האלה מוביל בין היתר לסכרת סוג 2, בעיקר אצל מבוגרים (מעל גיל 40).
אני מאוד ממליץ, למי שגילה פתאום שהוא סובל מסכרת, בגיל 40 ומעלה, שבין יתר בדיקות הדם שהוא עושה, שיבקש מהרופא המטפל, להוסיף גם בדיקה לרמת הויטמינים D ו-E.
מהניסיון האישי שלי, המצב שלי השתפר מאוד אחרי שגיליתי שיש לי חוסר בויטמינים אלה והתחלתי להוסיף אותם לתפריט, אגב (אל תספרו לרופאה שלי) במקביל הורדתי את כל התרופות שקיבלתי ממנה, כולל מטפורמין (גלוקופאז'), כל זה היה בשילוב עם הטיפול בתמצית סירה קוצנית.
בהצלחה גם לכם
רפואה שלימה לכל חולי עם ישראל
יורם

אין תגובות: